Zaloguj/zarejestruj

Dlaczego warto stosować naturalne świece zapachowe?

Codziennie otaczają nas przeróżne zapachy, ale czy zastanawialiście się czy są one bezpieczne?

Niestety wiele świec zapachowych posiada w swoim składzie ogrom szkodliwych związków chemicznych, które podczas spalania ulatniają się do otoczenia negatywnie wpływając na nasze zdrowie.

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są świece parafinowe. Parafina podczas palenia wydziela do atmosfery wiele szkodliwych związków chemicznych jak na przykład rakotwórczy benzen, toluen i formaldehyd. Częsty i długotrwały kontakt z tymi substancjami jest tak samo niebezpieczny dla organizmu, jak bierne palenie papierosów. Prowadzi to do wielu problemów zdrowotnych powodując np.: ból głowy, mdłości, rak płuc… 

Innym zagrożeniem są sztuczne aromaty i wzmacniacze zapachów. Dodawane są one do świec zarówno parafinowych jak i sojowych. Takie świece również wpływają szkodliwie na zdrowie i samopoczucie. Podczas zakupu koniecznie należy sprawdzić, czy dana świeca nie zawiera sztucznych aromatów.

Naturalne świece palmowe najlepsze dla zdrowia

Dla wszystkich którzy cenią sobie zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie lubią piękny zapachgodne polecenia są naturalne świece zapachowe palmowe. Podczas palenia tych świec wdychasz wyłącznie składniki naturalne bezpieczne dla Ciebie oraz zwierząt. Co więcej wpływają one pozytywnie na Twoje zdrowie dzięki dodatkom naturalnych ekstraktów roślinnych oraz olejków eterycznych mających działanie aromaterapeutyczne.
 
Dzięki świecom naturalnym zyskamy piękny, naturalny, zdecydowanie bardziej intensywny i dłuższy zapach w porównaniu z innymi sztucznymi świecami. Jeśli więc chcemy, aby nasz dom wypełnił się pięknym kwiatowym zapachem róż, który nie będzie się nam kojarzył z chemią, świeca różana  jak najbardziej sprawdzi się w twoim domu. Naturalny zapach olejku eterycznego z płatków róż połączonego z naturalnym woskiem palmowym będzie intensywnie utrzymywać się w Twoim domu przez długi czas otulając cię cudownym zapachem.
3 awiece-min
Przed każdym zakupem świec upewnij się czy są one w pełni naturalne. Jak to sprawdzić?

Naturalne świece zapachowe palmowe muszą być wyprodukowane w 100% z wosku palmowego. Jest to wosk roślinny pozyskany z owoców palmy kokosowej. Zapach podobnie jak wosk, także powinien być naturalny. Najczęściej stosuje się naturalne olejki eteryczne lub naturalne ekstrakty roślinne. 

Wszystkie te informacje powinny być zawarte na etykiecie produktu lub w informacjach sklepu sprzedającego naturalne świece zapachowe.

Ze względów zdrowotnych oraz zapachowych warto stosować świece naturalne. Świece te są w pełni ekologiczne, stanowią odnawialne źródło energii, są całkowicie biodegradowalne. Uwalniają  aż o 90% mniej dwutlenku węgla do atmosfery niż świece parafinowe – nie kopcą. Nie zawierają szkodliwych, sztucznych substancji chemicznych. Jako, że do ich produkcji nie wykorzystuje się w ogóle zwierząt, mogą być używane przez wegan.

Zobacz wszystkie świece palmowe i wybierz naturalny zapach idealny dla Ciebie.

 

1 thoughts on “Dlaczego warto stosować naturalne świece zapachowe?”

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Shopping Cart