Zaloguj/zarejestruj

Jak prawidłowo palić świece palmowe?

Naturalne świece zapachowe Makandulo

Świece palmowe palą się zupełnie inaczej niż świece parafinowe czy sojowe.

Jak prawidłowo palić świece palmowe?

Świece palowe w pierwszym etapie palenia wypalają się cylindrycznie od środka ku brzegom naczynia – nie topią więc całej powierzchni świecy jak świece z wosku sojowego. Dodatkową zaletą świec palmowych jest fakt, że wosk palmowy pali się dwa razy dłużej niż świece parafinowe. Jeśli chcemy cieszyć się dłużej zapachem nowo zakupionej świecy naturalnej należy przestrzegać kilku zasad.

Zasady palenia świec palmowych

Pierwsze palenie świecy palmowej

Podczas pierwszego zapalenia świecy palmowej pozwól aby wosk stopił się aż do zewnętrznych krawędzi pojemnika. Pełne roztopienie górnej warstwy wosku gwarantuje równomierne spalanie świecy (bez tzw. tunelowania) i pozwoli Ci uwolnić intensywniejszy zapach.

energy, technology, consumption-1306315.jpg
room, glass, window-2593422.jpg

Knot 

Używamy 100% bawełniane oraz 100% naturalne drewniane nieimpregnowane i bezołowiowe knoty. Aby zapewnić możliwie najczystsze palenie. Każdorazowo przed ponownym rozpaleniem świecy przytnij knot do ¼ długości aby zapewnić prawidłowe spalanie świecy. Knot zawsze należy przycinać gdy wosk jest zastygnięty.

 

 

Zakończenie palenia świecy

Palenie świecy należy zakończyć, gdy na dnie słoika pozostaje około 1cm wosku. To właśnie czas na zakup nowej świecy Makandulo.

tea light, light, worships-2692556.jpg
Ręcznie robiona Naturalna świeca Słodka Pomarańcza Makandulo


Jak dbać o świecę palmową?

Święcę przechowuj w zakręconym słoiku. Podczas zakończenia palenia ostrożnie zdmuchnij płomień. Sprawdź, czy po zgaszeniu knot się nie żarzy.

 

Bezpieczeństwo

Nie pozostawiaj zapalonych świec bez opieki. Zawsze umieszczaj świece na żaroodpornej podstawie i ustaw ją na płaskiej i stabilnej powierzchni.

bistro, wine, romantic-2594762.jpg
Stosując się do powyższych zasad jak prawidłowo palić świece palmowe będziecie mogli cieszyć się swoją nowo zakupioną świecą dużo dłużej.

2 thoughts on “Jak prawidłowo palić świece palmowe?”

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Shopping Cart